Підпишись на наші новини!ВІТАЛІЙ КЛИЧКО: МАЙБУТНЄ ЗА ТИМИ, ХТО ПЕРЕКОНУЄ СЛОВОМ, А НЕ ПРИМУШУЄ СИЛОЮ

5‐й міжнародний фінал є кульмінацією конкурсу, що проводився  протягом 2011 року і в якому взяли участь загалом майже 2 300 учнів з понад 140 шкіл Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Росії, Чехії, України та  Угорщини. За результатами проведення конкурсу на рівні шкіл, міст та країн були відібрані по два найкращих представника від кожної країни, які й взяли участь у Міжнародному фіналі в Києві. Міжнародне фахове журі обере найкращого дебатера, керуючись такими критеріями, як: здатність до ведення діалогу, переконливість, компетентність та виразність. 

Від імені засновника благодійної організації, фіналістів привітала виконавчий директор Фонду Братів Кличків Ганна Старостенко. 

«Слово – це найсильніша зброя людини. Слово, яке лунає іноземною мовою, робить його ще міцнішим. Відкриває двері у світ. Зізнаюсь – вивчати німецьку та вдосконалювати англійську мені довелося вже в доволі зрілому віці. Іноді це було складно. Але незнання мови стало б великою перешкодою моїм мріям у спорті та житті.  Але мало знати мову  - потрібно вчитись ще й мові спільній. Прагнути діалогу. Відстоювати свої думки,  домовлятися  з опонентом – і це велика справа. Тому, де б ви не були – у себе вдома, чи тут, в Україні -  набувайте вмінь дискутувати та пізнавайте мистецтво дебатів.  Я дякую вам за ваше прагнення опанувати мистецтво дебатів, бо саме вміння вести діалог є запорукою успішного розвитку будь-якого суспільства», - йдеться у вітальному листі Кличка.

  «Міжнародні молодіжні дебати – конкурс у країнах Центральної та Східної Європи» ‐ це проект Ґете‐Інституту, фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє», Благодійного фонду Герті та Центрального відомства з питань середньої освіти закордоном. Медіа‐партнер 5‐го міжнародного фіналу ‐ Deutsche Welle (Німецька хвиля).  Подальшу інформацію про Міжнародні молодіжні дебати Ви знайдете за наступними посиланнями: www.jugend‐debattiert.eu та www.goethe.de/Ukraine

Coordinate Projects Around the World