Підпишись на наші новини!ЗВІТ ФОНДУ ЗА ПЕРШЕ ПІВРІЧЧЯ 2009 РОКУ.

Розвиток організаційної спроможності

У січні 2009 р. Фонд братів Кличків опублікував та розповсюдив свій перший звіт за п’ять років діяльності. Це підсумок роботи, яким організація може пишатися.

З лютого місяця працює офіційний сайт Фонду братів Кличків ( www.klichkofund.org ), де відвідувачі можуть дізнатися про організацію, напрямки діяльності та програми, які виконуються, ознайомитись з новинами або звернутися до Фонду.

Програмна діяльність

Проект «Спортивну Україну будуємо разом!»
У рамках національного соціального проекту Фонду та Компанії Nemiroff «Спортивну Україну будуємо разом!», що стартував у 2007 році та покликаний зробити спорт більш доступним для українців,  протягом останніх пів року було відремонтовано дві спортивні зали для занять боксом.
11 березня 2009 р. була урочисто відкрита модернізована та обладнана боксерська зала в Державному педагогічному університеті ім. Григорія Сковороди, що у місті Переяслав-Хмельницький. До проведення ремонтних робіт зал був непридатним для тренувань: оновлення потребувало не лише приміщення, а й застаріле спортивне обладнання. Відтепер у боксерській залі можуть тренуватися усі бажаючі, хто цікавиться цим видом спорту.
А вже 13 травня 2009 р. «відкрив свої двері»  для мешканців міста Хмельницького Спортивно-культурний центр «Плоскирів», який виконує важливу роль у спортивному вихованні мешканців цього міста. У його стінах працюють досвідчені тренери, у яких за спиною тривалий досвід роботи з дітьми та молоддю. Завдяки нашому проекту в короткий строк був відремонтований спорткомплекс, з’явився професійний ринг и новий спортивний інвентар.
Ми впевнені, що реконструйовані зали виховають десятки, сотні гідних чемпіонського звання спортсменів. Але першочергова їх місія – надавати можливість безкоштовно займатися спортом та вести здоровий спосіб життя. До кінця року ми плануємо відкрити ще дві відновлені спортивні зали у м. Коломия та м. Маріуполь.

Проект «Клич друзів – граймо разом!»

Наприкінці квітня 2009 р. у рамках Всеукраїнського проекту „Клич друзів – граймо разом!” компанія «Кока-Кола Україна» та благодійна організація «Фонд братів Кличків» вже в четверте провели конкурс на встановлення  дитячих спортивних майданчиків у містах та селах України.
Цього року умови участі у конкурсі були особливі: взяти участь у ньому міг кожен бажаючий, який разом із друзями, батьками чи сусідами вирішив проявити своє відповідальне ставлення до довкілля. Цього місяця новенькі дитячі спортмайданчики з’являться на 12 подвір’ях у різних куточках України. Переможці конкурсу прибирали разом своє подвір'я, висаджували дерева і квіти, майстрували шпаківні. Організатори проекту переконані, що завдяки конкурсу, до українських громад повернеться давня добра традиція здорового способу життя, адже створюються умови для спільного родинного дозвілля та плекання здоров’я наших дітей. Загалом на конкурс, що тривав від 27 квітня до 25 травня, надійшло понад 100 заявок з усієї України.

Проект «Клич друзів – граймо разом!» - літній сезон у Києві

На початку року «Фонд братів Кличків» став першою українською організацією, яка отримала грант від Фундації Кока-Кола. Завдяки отриманим коштам нам вдалося запровадити літній сезон проекту «Клич друзів – граймо разом!» у місті Київ. Метою сезону є організація здорового та активного дозвілля школярів у період літніх канікул на 24 відремонтованих дитячих спортмайданчиках, які були встановлені Фондом братів Кличків та Компанією «Кока-Кола» у м. Києві у 2005-2006 роках.
Протягом червня на кожному дитячому спортмайданчику відбулася презентація програму спортивно-розважальних заходів для маленьких киян. Відтоді один раз на тиждень на кожному спортмайданчику під наглядом професійних тренерів відбуваються спортивно-розважальні заходи, що супроводжуються розіграшами призів від братів Кличків.
«На жаль, сьогодні українська малеча під час канікул проводить більше часу, сидячи біля екранів комп’ютерів і телевізорів, замість того, аби займатися спортом та рухливими іграми на подвір’ї. Тож, нашу діяльність з популяризації здорового способу життя ми вирішили розпочати саме з дитячого майданчика коло будинку, бо саме там у дитини відбувається перше знайомство зі спортом». – зазначила під час відкриття літньої програми виконавчий директор Фонду братів Кличків  Ганна Старостенко. 
Фонд Братів Кличків та Фундація Кока-Кола також подбали й про командний дух усіх учасників проекту. Задля цього протягом вересня у кожному районі Києва пройдуть напівфінальні змагання за участю кращих команд. А команди, що стануть переможцями у своєму районі, вийдуть до фіналу. Фінал змагань -  наприкінці сезону, тоді й  буде розіграний головний приз від братів Кличків та Фундації Кока-Кола!

Міжнародний турнір серед юніорів на призи Олімпійського чемпіона Володимира Кличка

У рамках сприяння розвитку спорту з 29 червня по 4 липня Фонд братів Кличків провів Міжнародний турнір з боксу серед юніорів на призи Олімпійського чемпіона Володимира Кличка, який вже 11-й рік поспіль приймає найкращих молодих атлетів з різних куточків світу у м. Бердичів.
Мета турніру – не лише визначити переможця, а й запалити нові зірки на спортивному небосхилі. Адже за 10 років проведення турніру було відкрито багато талановитих спортсменів, які зараз показують чудові результати на Чемпіонатах Європи. Змагання проходять у статусі ”турніру категорії ”А”, вони внесені до офіційного календарю Європейської Асоціації Аматорського Боксу.
Цього року 79 спортсменів з 10-ти країн світу виборювали право потрапити на чемпіонат Європи, який відбудеться у Польщі. Вперше бої відбулися на ринзі, що його у 2008-му подарували Бердичеву брати Клички.

Партнерство

Задля пошуку нових методів досягнення своїх статутних цілей Фонд братів Кличків налагоджує нові партнерські зв’язки та співпрацює з іншими організаціями, що мають подібні цілі та напрямки діяльності.
29 січня 2009 року голова правління БО «Фонд братів Кличків» Віталій Кличко та Виконавчий директор організації Ганна Старостенко взяли участь у Другому круглому столі з питань благодійності під назвою «Від філантрокапіталізма до філантрокризи», що відбувся під час проведення Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Під час дискусії учасники обмінялися досвідом щодо нових тенденцій здійснення благодійних та соціальних проектів в умовах світової економічної кризи. Представниками Фонду було представлено позицію про необхідність пошуку нових нестандартних механізмів, мобілізації нематеріальних ресурсів задля підвищення ефекту соціальних проектів в умовах гострої нестачі фінансових коштів.

31 березня 2009 р. Голова Правління Фонду Віталій Кличко взяв участь в урочистій передачі п’яти мобільних клінік для ВІЛ-позитивних дітей для п’ятьох регіонів України (АР Крим, Дніпропетровська, Донецька, Миколаївська та Одеська області). Придбання та комплектація таких автомобілів стала результатом найбільшого в історії України благодійного аукціону - AIDS Army Fashion, організованому Фондом Олени Франчук «АНТИСНІД», на якому було зібрано 580 тисяч доларів. Третина цієї суми - 190,5 тисяч доларів - була отримана завдяки унікальним лотам, наданим Віталієм та Володимиром Кличками.

31 травня 2009 року Віталій Кличко, його прихильники  та волонтери Фонду взяли участь у щорічному марафоні, присвяченому Дню Києва під назвою «Пробіг під каштанами». Цього року марафон був організований заради благодійної мети - врятувати життя маленьких українців шляхом збору коштів для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України, де щорічно оперують 1500 немовлят з усієї країни. Віталій Кличко дав старт та нагородив переможців наймолодших учасників пробігу – малюків, які успішно звершили лікування у Центрі дитячої кардіології.
«Перші місця на фініші – це не наша головна мета, - сказав Віталій Кличко перед стартом, – Ми тут не заради рекордів та призів, оскільки кожен з нас вже переможець, тому що приєднався до акції та своєю участю дав усім нам віру в майбутнє».

Всього на виконання проектів та програм за перше півріччя Фонд братів Кличків витратив понад 2 млн. гривень. Неоціненними є зусилля усіх співробітників, волонтерів Фонду та представників партнерських організацій. Адже в умовах кризи для реалізації наших програм та проектів чітка співпраця усіх, від кого залежить їх реалізація. Ми щиро дякуємо нашим постійним партнерам – компанії Кока-Кола, Немирофф, Новий канал, які не підвели нас у час кризи.

Coordinate Projects Around the World