Підпишись на наші новини!ФОНД БРАТІВ КЛИЧКІВ: "ГРАМОТНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ ТА ВЛАСНИЙ ПРИКЛАД Є ЗАПОРУКОЮ УСПІШНОЇ РОБОТИ ВОЛОНТЕРІВ ПІД ЧАС ЄВРО-2012"

Хоча Фонд братів Кличків – співорганізатор Форуму - не позиціонує себе як волонтерська організація, однак фактично усі його проекти спрямовані на потенційних та реальних волонтерів. Адже найчисельнішою групою волонтерів в Україні, які працюють у соціальній сфері -  учнівська та студентська молодь. Особливої уваги у цьому контексті заслуговує молодіжний  проект «Оздорови суспільство!», що реалізується у співпраці з німецьким Фондом Конрада Аденауера. 

«Проект «Оздорови суспільство!» покликаний залучити українську молодь до вирішення нагальних суспільних проблем в Україні та спонукати замислитися їх над тим, як можна власними силами поліпшити співіснування людей у суспільстві. Автори найкращих ідей  були запрошені на творчі студії, під час яких вони отримали практичні знання і корисні поради, опрацювали свої ідеї та перетворили їх на справжні проекти. Цей проект є  одним із успішних прикладів того, як  виховувати  волонтерів, щоб їхні ідеї були реалізовані  максимально ефективно та знайшли максимальну кількість однодумців», - сказала під час прес-брифінгу виконавчий директор Фонду Ганна Старостенко.

За її словами,  гуртувати молодь потрібно грамотно, адже багато хто хоче робити добро, але не знає, з чого почати та в які двері стукати. Тому важливо, щоб майбутні волонтери ідентифікували себе з цим рухом.  Це особливо актуально у рамках діяльності започаткованого у рамках УЄФА ЄВРО 2012™ волонтерського руху в Україні.

«Необхідно зробити акцент на грамотному менеджменті та ефективному управлінні як волонтерами, так і самим рухом. Є потреба у ресурсних центрах для волонтерів, де їм би  надавали необхідні знання, іноді навіть психологічну допомогу, та головне - стимулювали працювати далі.  Тому що волонтери – це переважно молодь, яка має бажання реалізувати себе через безкоштовну допомогу іншим, яка прагне неформального навчання та отримання навичок, хоче нових вражень та знайомств», - переконана Старостенко.

Учасники Конференції погодились, що останні 3 роки підготовки України до ЕВРО-2012 серед пріоритетних були питання побудови інфраструктури. Тепер на першому плані -   навчання персоналу та виховання  фахових волонтерів. Наразі в країні діють волонтерські проекти по 2 напрямках: централізовано під керівництвом УЄФа та силами міст, що  будуть приймати  матчі.  І тут головне «прищепити» на місцях персоніфіковану відповідальність як за використання коштів, так і за підготовку кадрів. «Адже волонтер  - це обличчя нашої держави під час чемпіонату. І високий рівень мобілізації таких людей  та фаховий підхід під час роботи на спортивному святі стане великим кроком у напрямку розвитку волонтерства в Україні.

Coordinate Projects Around the World