Підпишись на наші новини!ФОНД БРАТІВ КЛИЧКІВ РОЗМЕЖОВУЄ БЛАГОДІЙНІСТЬ ТА ПОЛІТИКУ - ДОСЛІДЖЕННЯ

«Віталій та Володимир Клички розділяють політичну та благодійну складову своєї діяльності. Для них - це два паралельних шляхи, що ведуть до ґрунтовних і докорінних змін у суспільстві,  які, однак,  мають відмінні інструменти та методи.  Політична партія бере участь у виборах з метою здобути владу, яка є інструментом для здійснення масштабних змін, об’єднання широких мас людей. Фонд реалізує свої проекти незалежно від політичної ситуації, діє вибірково та сфокусовано на власній цільовій аудиторії – дітях та молоді.  І нашій команді вдається ефективно втілювати цей підхід у життя», - наголосила Ганна Старостенко, виконавчий директор Фонду братів Кличків, у своєму виступі на тематичній зустрічі «Вибори 2012 і благодійність», організованій Українським форумом благодійності у рамках програми «Відверті розмови про благодійність».

 

У ході дискусії, у якій взяли участь керівники відомих українських благодійних фондів,  з’ясувалося, що благодійність у контексті передвиборної кампанії – складна та болюча тема для усіх філантропів. На жаль, дехто використовує благодійну діяльність задля реалізації своїх політичних амбіцій, а такі випадки дискредитують роботу доброчинних організацій. І представники як ЗМІ, так і громадськості починають бачити у будь-якій благодійній активності у передвиборчий період приховану агітацію чи спробу підкупу.

 

Метою проведення дискусії було, перш за все, звернути увагу учасників передвиборчих перегонів та громадськості на зловживання інструментами благодійності у передвиборчій агітації. Крім того, проаналізувати наслідки цих зловживань для розвитку довіри та формування культури благодійності в українському суспільстві. І, врешті-решт, показати альтернативу – приклади системної благодійності, не прив‘язаної до календаря виборів, яка сприяє розвитку філантропії.

 

Особливо приємно, що Фонд братів Кличків був визнаний однією з небагатьох благодійних організацій, яким вдається утримувати дистанцію від передвиборчих перегонів та продовжувати займатися системною організованою благодійністю.

 

Зокрема, Олександр Чекмишев, керівник моніторингових проектів Асоціації «Спільний простір», поділився результатами власних досліджень передвиборчих кампаній в Україні та підтвердив незаангажованість Фонду братів Кличків у виборчому процесі.

 

Усі учасники дискусії – представники відомих українських благодійних фондів - визнали, що використання благодійної діяльності для реалізації своїх політичних амбіцій - це ніщо інше, як соціальна корупція (Євген Бистрицький, Глава Фонду «Відродження») та політичне самогубство (Анатолій Заболотний, директор Фонду "Розвиток України"). Такі методи ведення передвиборчої кампанії дискредитують як самого політика, котрий роздає благодійні подачки з метою підкупу виборців, так і саму ідею доброчинності як людської потреби творити добро безкорисно.

 

«Фонд братів Кличків та партія УДАР – яскравий приклад того, як благодійна організація та політична партія, які мають спільних засновників,  не підпорядковані один одному, а успішно розвиваються паралельно, -  поділилася з присутніми Ганна Старостенко . – Наш рецепт такий:  перш за все, принципова позиція засновників фонду, системний характер благодійної діяльності, наявність довгострокових соціально значимих проектів, відкритість та прозорість у роботі Фонду.»

Coordinate Projects Around the World