Підпишись на наші новини!ФОНД БРАТІВ КЛИЧКІВ ВЗЯВ УЧАСТЬ В IV МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ

Увага учасників конференції була зосереджена на темах майбутнього української благодійності, її перспективах та стратегії розвитку до 2020 року.

 Конференція об’єднала понад 300 спеціалістів у сфері благодійності – представників Європейської мережі донорських асоціацій, Всесвітньої ініціативи для підтримки ґрантодавства, Глобального фонду для фондів громад, Європейського центру фундацій. Спеціальним гостем став французький бізнесмен і філантроп Мішель Терещенко, нащадок українських меценатів Терещенків.

 Головним учасником дискусії щодо прозорості та публічності роботи благодійних організацій стала  виконавчий директор БО «Фонд братів Кличків» Ганна Старостенко.  Нагадаємо, що 27 січня Фонд братів Кличків вкотре публічно прозвітував про свою діяльність за останні 3 роки, а звіт громаді та представникам ЗМІ представив співзасновник фонду Володимир Кличко (подробиці тут - /news/index/id/119 ).

 На думку Ганни Старостенко, законодавство не встановлює чітких вимог щодо форми та оприлюднення звітності благодійних організацій. «Це може бути повідомлення на сайті щодо витрачених коштів, інформація у ЗМІ. Але наш досвід говорить – справжня благодійність не може існувати без довіри донорів, партнерів та тих людей, на яких вона спрямована. Саме довіра є головним здобутком Фонду братів Кличків за 8 років діяльності, а запорука цього – своєчасна та повна звітність. Публічність та прозорість –  фундамент для отримання коштів на майбутні проекти. Саме публічність є тією зброєю, яка дозволяє завойовувати довіру, боротися з чутками, стереотипами. Тому нам принципово важливо публічно звітувати про витрачені кошти, бо вони отримані Фондом також публічно», – відзначила директор Фонду.

 Учасники також зупинились на таких важливих темах, як стратегічне планування розвитку сектору благодійності, соціальне підприємництво, біржа благодійності, ендаумент, ефективний фандрайзинг та популяризація благодійності в Україні. Адже сьогодні Україна займає лише 105 місце в світовому рейтингу благодійництва (випереджає нас навіть Нікарагуа та Зімбабве), а швидкість збільшення кількості доброчинних організацій в 4-5 разів нижча, ніж створення інших об’єднань.

  «Добрі вчинки спонукають до дій інших людей. Ми бачимо це за результатами наших проектів, які  стають поштовхом до дії. Приміром, коли після відкриття спортивної школи у регіоні швидкими темпами починає розвиватися спорт. Таких прикладів дуже багато.  Багато хто розуміє, що благодійність – справа не менш серйозна й потрібна, аніж професійна діяльність. Так, до нас на добровільній безоплатній основі приходять волонтери. Ми переконані: для того, щоб творити добро, зовсім не обов’язково мати великі статки, як у Біла Гейтса, займати високу посаду, чи бути суперзіркою. Головне – мати серце та бажання відкрити його для інших», – підсумувала Ганна Старостенко.

 

Coordinate Projects Around the World